Článek

47. Slezské dny

Vytvořeno: 18.8.2016 | Autor: Dominika Kalichová
Typ článku: Festivaly CIOFF® v České republice

47. SLEZSKÉ  DNY
3. - 4. září 2016

Národopisný areál v Dolní Lomné, obci ležící v nejvýchodnějším výběžku republiky v blízkosti hranic s Polskem a Slovenskem, je místem konání již 47. ročníku festivalu Slezské dny. Jedná se o komplex dřevěných staveb se dvěma pódii, který pro účely pořádání folklorního festivalu vybudovali v 70. letech členové Matice Slezské a dosud je po oba dva dny domovem festivalu.

Letošní skvělý program bude sestaven z vystoupení z našich dospělých i dětských souborů a zahraničních folklorních kolektivů. Více o účinkujících i programu se dozvíte  v pozvánce na festival níže. Již po dva roky probíhá v areálu nedělní mše, s ohledem na vzrůstající počet jejich návštěvníků bude letošní mše uskutečněna na pódiu Křínov. Novinkou v programu bude v neděli odpoledne soutěž dětských zpěváčků s názvem: „Slavíček ze Slezska".

Slezské dny jsou mimo jiné bohaté i na doprovodné programy. Mezi tradiční akce patří dálkový pochod Mánesovou stezkou, organizovaný Klubem českých turistů, řemeslný jarmark, Slezský krmáš podávající tradiční jídla a pití aj.

Záštitu nad festivalem převzal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Festival je uskutečněn za finanční podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR, Obce Dolní Lomná a další sponzorů z řad podnikatelské sféry.