Článek

22. Mezinárodní dudácký festival Strakonice

Vytvořeno: 2.8.2016 | Autor: Dominika Kalichová
Typ článku: Festivaly CIOFF® v České republice

Jihočeský kraj, soutok Otavy a Volyňky - to je město Strakonice. Dudy jsou tradičním lidovým nástrojem a právě historie Strakonic a okolí byla od nepaměti s dudáctvím spojena. Tradičně ve dvouletém intervalu bude letos uskutečněn již 22. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu Strakonice.  V kalendáři jej značí dny 25. - 28. srpen.

Festival je především příležitostí k setkání muzikantů, tanečníků a zpěváků z celé Evropy s širokou veřejností. Potkávají se nejen na vystoupeních, ale i neoficiálně v ulicích města či v hospůdkách. Ani jazyková bariéra není problém, jsou zde často položeny i základní kameny nových přátelství.

Na čtyřech hlavních a čtyřech doprovodných scénách bude k vidění  i poslechu pestrý program. Ten naleznete zde: www.dudackyfestival.cz

Srdečně Vás zvou organizátoři i účinkující - přijďte nasát tu neopakovatelnou atmosféru největšího dudáckého setkání v České republice.

22. MDF je poprvé v novodobé historii bez vstupného! Vzhledem k volnému vstupnému je třeba zvážit, který z nabízených programů chcete navštívit, neboť na některých scénách se omezena kapacita hlediště, upozorňují pořadatelé.