Článek

26. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® I.O.V. Šumperk

Vytvořeno: 2.8.2016 | Autor: Dominika Kalichová
Typ článku: Festivaly CIOFF® v České republice

Olomoucký kraj je domovem Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk. Letošní  XXVI. ročník bude probíhat ve dnech 17. - 22. srpna ve městě Šumperk a nejbližším okolí.

Program festivalu je složen z vystoupení neprofesionálních folklorních souborů a skupin, které svojí účastí podpoří, dětské kolektivy i zahraniční účinkující. Velká scéna - Pavlínin dvůr je hlavním pořadatelským místem, z dalších scén to jsou Malá scéna Sova, prostory u Střediska volného času a radnice města.
Návštěvníci se mohou těšit také na IV. ročník soutěže O nejchutnější kotlíkový guláš, dětské zpěváčky, ukázky historického šermu, předání titulu Mistra Tradiční rukodělné výroby, výuku lidových tanců i mši svatou.

Více o programu zde: www.festivalsumperk.cz

Pořadatelé  Sdružení přátel folkloru severní Hané Postřelmov, město Šumperk, Folklorní sdružení ČR Vás srdečně zvou na letošní ročník festivalu. Velkou organizační výpomoc zajistí členové Folklorního souboru Markovice Postřelmov a Folklorního souboru Senioři Šumperk.

Festival je realizován na finančního přispění Olomouckého kraje, města Šumperk, Ministerstva kultury ČR a Folklorního sdružení ČR.