Článek

Folklor bez hranic - Ostrava 2016

Vytvořeno: 2.8.2016 | Autor: Dominika Kalichová
Typ článku: Festivaly CIOFF® v České republice

Folklor bez hranic - Ostrava 2016

15. - 19. 8. 2016

Moravskoslezská metropole Ostrava je v druhé polovině měsíce srpna již po 19. domovem folklorního festivalu Folklor bez hranic - Ostrava 2016. Celým názvem Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí - název sám vypovídá o složení účinkujících, kterých obvykle bývá okolo 12 skupin.

Čtyři hlavní festivalové programy jsou v průběhu festivalových dní realizovány v jednotlivých městských obvodech Ostrava - Přívoz, Mariánské hory, Jih a Poruba). Jako pozvánka na hlavní festivalové programy je realizován průvod účinkujících městem. Folklor bez hranic již svým názvem napovídá, že se nejedná o klasický festival s vystoupeními na pevných amfiteátrech nýbrž na scénách mobilních pódií zbudovaných pro tento účel právě v husté sídlištní zástavbě a blízkosti nákupních center, smyslem projektu je obohatit kulturní a společenský život města o lidovou kulturu. Tohoto nelehkého úkolu se ujala Společnost pro kulturu a umění v Ostravě.
Festival má celou řadu doprovodných programů, o kterých se více dozvíte v oficiálním programu a stránkách festivalu.

Záštitu nad festivalem přebírá každoročně primátor města Ostravy a další významná osobnost kulturního, politického či společenského života Moravskoslezského regionu, tradicí je přijetí zástupců festivalových hostů primátorem města v reprezentačních prostorách Nové radnice.

Více info : www.folklorbezhranic.cz