Článek

Mezinárodní folklorní festival Strážnice

Vytvořeno: 20.6.2016 | Autor: Dominika Kalichová
Typ článku: Festivaly CIOFF® v České republice

Národní ústav lidové kultury Vás i v letošním roce zve do Strážnice na již 71. ročník Mezinárodního folklorního festivalu a 34. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice. Termín konání je již několik let stálý a to třetí červnový víkend, který v letošním roce značí v kalendáři dny 23. - 26. 6. 2016.

Festival probíhá nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy. Pro programy komornějšího charakteru budou připraveny prostory v budově zámku. Divácky velmi vyhledávanou podívanou je Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, které předcházela v jarních měsících jednotlivá postupová regionální kola. Na dopolední dětské programy postupně navážou programy dospělých prezentující například folklor Chodska, Horňácka, moravského Záhoří, městského folkloru, zahraničních souborů a to v rozličných způsobech prezentace a autenticitě. Na oblíbených místech zámeckého parku si můžete poslechnout a zazpívat s lidovými muzikami či dechovými kapelami. Sobotní program Jarmark chutí a vůní prezentující tradiční gastronomii jihovýchodní Moravy jistě přispěje k dobré pohodě návštěvníků.
Průvod městem, výstavy, hry pro děti, rozhlasové i televizní přenosy budou také nedílnou součástí uskutečněného ročníku.

Pořadatelé festivalu jsou Národní ústav lidové kultury a město Strážnice. Festival bude uskutečněn za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Podrobné informace a novinky o festivalu naleznete zde